MİHRİ SOFT INTENSE El Kremi

 

   Eller, sık yıkama, mevsimsel değişimler, arındırıcı olarak kullanılan ürünlere duyulan hassasiyet gibi sebeplerle tahriş olur, kurur ve çatlar. MİHRİ Soft Intense El Kremi, bitkisel yağlar ile zenginleştirilmiş formülü ile kuru, çatlak ve yıpranmış cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur, nemini kaybederek kuruyan, tahriş olmuş ve hassaslaşmış cildi derinlemesine nemlendirir ve besler, cilt dokusunun yumuşak, pürüzsüz, sağlıklı görünümüne kavuşmasını destekler.

   Her bir MİHRİ ürünü, Müslüman uzman kadro tarafından, İslam’a uygun olarak, kullanımı yasak olan hiçbir sakıncalı madde ve katkı maddesini içermeden üretilmektedir. MİHRİ ürünlerinin üretiminde kullanılan etken maddeler elde edilirken ya da üretim aşamasında hiçbir şekilde hayvan, hayvandan elde edilen katkı maddeleri, alkol kesinlikle kullanılmamaktadır. MİHRİ ürünleri tamamen bitkisel organik maddeler kullanılarak, çevreye zarar vermeden ve hayvanlar üzerinde test yapılmadan üretilmektedir.

   MİHRİ Soft Intense El Kremi üretiminde kullanılan HPP* teknolojisi sayesinde, deri yüzeyinde yağlı bir his bırakmaz, ürün içeriğindeki etken maddeler cilt dokusuna kısa sürede etki ederek, cilt dokusunu derinlemesine nemlendirir ve yumuşatır.

MİHRİ Soft Intense El Kremi içeriğindeki etken maddeler:

Shea butter: Karite ağacının fıstıklarının ezilmesi ile elde edilen Shea Butter, Afrika'da binlerce yıldır sağlık ve güzellik için kullanılmaktadır. İçerdiği yağ asitleri ile cildi derinlemesine nemlendirerek, cilde elastikiyet kazandırır, hücre yenileyici etkisi kuru, çatlak cilt dokusunun hızla yenilenerek, sağlıklı, pürüzsüz cilt oluşumunun kazanılmasını sağlar. Shea yağının içerdiği sinamik asit, cildi güneşin zararlı U.V. ışınlarından korur, içeriğindeki A, E vitaminleri ve antioksidanlardan zengin içeriği ile cildi serbest radikallerin ve çevresel değişimlerin yıpratıcı etkisinden korur.

Aynısefa yağı: Aynısefa çiçeğinden elde edilen yağ, yıpranmış, kuru, çatlak cilt dokusunu sakinleştirir, inflamasyon giderici ve cilt yenileyici özelliği ile sağlıklı cilt dokusunun oluşumuna yardımcıdır.

Alfa bisabolol: Kaynağı, Güney Amerika'da yetişen “Candeia” (Vanillosmopsis erytrhropoppa) ağacının kabuklarının öğütülmesi ile elde edilen yağdır. Alfa bisabolol, en kuru, çatlamış, hassas cilt tiplerini sakinleştirir, tahriş oluşumunu önler.

D-panthenol: Çatlamış cilt dokusunun iyileşmesine yardımcı olur ve cilt yenileyici özelliğe sahiptir, tahriş oluşumunu önler ve cildi derinlemesine nemlendirir.

Tocopherol: E vitamininin suda çözünen formu olan tocopherol, cildin üst katmanlarında depolanır, cildi serbest radikallerin zarar verici etkisinden korur, cildi yumuşatır, besler ve derinlemesine nemlendirir.

Kullanım şekli:

Çeşitli sebeplerle yıpranan, tahriş olan cilt dokusu nemlendirebilmek için her ihtiyaç duyulduğunda kullanıma uygundur. Cilt tarafından hızlı emilen yapısı ile yağlı bir his bırakmaz.

• Paraben içermez.
• Dermatolojik olarak test edilmiştir.
• Glutensizdir.
• Petrokimyasal içermez.
• Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
• Bay ve bayan kullanımına uygundur.

(*) High Performance Penetration (Yüksek Performanslı Emilim)