MİHRİ BODY PROJECT Tüy Azaltıcı Losyon

 

   İstenmeyen tüyleri ciltte uzaklaştırabilmek için jilet, ağda, laser uygulamaları, ip ile alma ..vs. gibi bir çok yöntem uygulanır. Köklerinden alınarak yapılan uygulamalarla, köklerin zayıflatılması ile yapılan uygulamalar, tüylerin çıkışını geciktirmekte ve bir daha çıkmamasını amaçlamaktadır. Tüylerin inceltilmesi, köklerin zayıflatılması, uygulanan herhangi bir epilasyonun kalıcılığını arttırmak ve epilasyon sürelerini uzatmak için “tüy azaltıcı” ürünler kullanılması tavsiye edilmektedir. Mihri Tüy Azaltıcı Vücut Losyonu; içerdiği aktif bitkisel bir kompleks olan Plantafluid Komplex AH sayesinde tüy yapısını zayıflatır, büyüme sürecini engellemeye yardımcı olur, uzun vadede başka bir epilasyon yöntemine gerek bırakmayacak şekilde etki eder. Cilt dokusun derinlemesine nemlendirir ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

   Her bir MİHRİ ürünü, müslüman uzman kadro tarafından, dinimizce kullanımı yasak olan hiçbir sakıncalı madde ve katkı maddesini içermeden üretilmektedir. MİHRİ ürünlerinin üretiminde kullanılan etken maddeler elde edilirken ya da üretim aşamasında hiçbir şekilde hayvan, hayvandan elde edilen katkı maddeleri, alkol kesinlikle kullanılmamaktadır.

   MİHRİ ürünleri tamamen bitkisel organik maddeler kullanılarak, çevreye zarar vermeden ve hayvanlar üzerinde test yapılmadan üretilmektedir. MİHRİ Tüy Azaltıcı Vücut Losyonu ürününde kullanılan HPP* teknolojisi sayesinde, deri yüzeyinde yağlı bir his bırakmaz, tüy yapısını hızlıca etki ederek, yapısını zayıflatır.

MİHRİ Tüy Azaltıcı Vücut Losyonu içeriğindeki etken maddeler:

Plantafluid Komplex AH: İçeriğindeki bitkisel aktiflerin sinerjitik etkisi ile kıl köküne etki ederek, yapısını inceltir, büyüme sürecini geciktirir . Platafluid Komplex AH içeriğinde bulunan; Carica papaya özleri, içeriğindeki papain, proteolitik özelliği ile tüy yapısını meydana getiren proteinlerin bütünlüğünü bozarak, tüy yapısını zayıflatır. Tuhuya occidentalis, Salvia officinalis ve Humulus lupulus özlerinin içeriğindeki fitohormanlar ve içeriğindeki eterik yağlar tüy kökünün beslenmesini engeller. Kısa cadede tüy yapısını zayıflatırken, uzun vadede büyümesini geciktirir. Viscum album özleri içeriğindeki fitohormanlar ile tüy kökünü zayıflatırken,içerdiği peptitler cilt dokusunu sıkılaştırır ve pürüzsüzleştirir.

Shea butter: Karite ağacının fıstıklarının ezilmesi ile elde edilen Shea Butter, Afrika'da binlerce yıldır sağlık ve güzellik için kullanılmaktadır. İçerdiği yağ asitleri ile cildi derinlemesine nemlendirerek , cilde elastikiyet kazandırır,hücre yenileyici etkisi kuru, çatlak cilt dokusunun hızla yenilenerek, sağlıklı, pürüzsüz cilt oluşumunun kazanılmasını sağlar. Shea yağının içerdiği sinamik asit, cildi güneşin zararlı U.V. ışınlarından korur, içeriğindeki A ve E vitaminleri ve antioksidanlar ile cildi serbest radikallerin ve çevresel değişimlerin yıpratıcı etkisinden korur.

Limon çekirdeği yağı: Cilt dokusunu sıkılaştıran ve cildin dengeli bir renk tonuna sahip olmasını sağlayan limon çekirdeği yağı , siğer içeriklerin etkinliğini arttırır, pürüzsüz cilt dokusu oluşumunu destekler.

Kullanımı Şekli:

MihriTüy Azaltıcı Vücut losyonu, tercih edilen epilasyon yöntemi ile tüylerin alınmasının ardından, ilgili bölgelere her gün hafif masajla uygulanmalıdır.

• Paraben içermez.
• Dermatolojik olarak test edilmiştir.
• Glutensizdir.
• Petrokimyasal içermez.
• Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
• Bay ve bayan kullanımına uygundur.

(*) High Performance Penetration (Yüksek Performanslı Emilim)