• English
  • Türkçe

Boş

Toplam: 0,00 TL

MİHRİ YOUTH SOURCE Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi

 

   Cilt, genetik ve çevresel faktörlerin etkisi ile 20’li yaşlardan itibaren yaşlanmaktadır. Cilde elastikiyet ve genç görünümü kazandıran kolajen ve elastin sentezi zamanla azalmakta, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına maruz kalma, yetersiz beslenme, mimik çizgilerinin yerleşmesi, yer çekimi, gece uyurken vücudun aldığı pozisyon, sigara tüketimi gibi çevresel etmenlerin de etkisi ile çizgilenme ve kırışıklıklar oluşmaktadır.  

   MİHRİ Youth Source Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi, kolajen ve elastin sentezini arttırarak ve cildin erken yaşlanmasına neden olan medyatörleri baskılayarak ciltteki kırışıklıkların ve çizgilenmelerin azalmasına, cildin elastikiyetine yeniden kavuşmasına, genç ve sağlıklı cilt oluşumunun kazanımına yardımcı olur.  

   Her bir MİHRİ ürünü, Müslüman uzman kadro tarafından, dinimizce kullanımı yasak olan hiçbir sakıncalı madde ve katkı maddesini içermeden üretilmektedir. MİHRİ ürünlerinin üretiminde kullanılan etken maddeler elde edilirken ya da üretim aşamasında hiçbir şekilde hayvan, hayvandan elde edilen katkı maddeleri, alkol kesinlikle kullanılmamaktadır. MİHRİ ürünleri tamamen bitkisel organik maddeler kullanılarak, çevreye zarar vermeden ve hayvanlar üzerinde test yapılmadan üretilmektedir.  

   MİHRİ Youth Source Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi’nde kullanılan HPP* teknolojisi ile ürün içeriğindeki aktifler cildin alt tabakalarına hızlıca etki ederek, kırışıklıkların ve çizgilenmelerin azalmasını sağlayacak etkinin çok kısa sürede gözlenmesine yardımcı olur.  

MİHRİ Youth Source Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi içeriğindeki etken maddeler:

HomeostatineTM: Caesalpinia spinosa (Tara ağacı) özlerinden elde edilen galaktomannan taşıyıcı matriks yapısı içerisine özel bir yöntemle yerleştirilen, bir deniz bitkisi Enteromorpha compressa’dan elde edilen deniz kaynaklı pentasakkaritleri içeren etken madde, kolajen I ve kolajen III sentezini arttırarak kırışıklıkların ve çizgilenmelerin giderilmesine yardımcı olur. Ciltte yeni hücre sentezinin gerçekleştiği dermal-epidermal bağlantıları güçlendirir, elastin fibrillerin yapısını destekler, sayısını arttırır, böylelikle cilt elastikiyetinin geri kazanımına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.  

D-panthenol: D-panthenol, cildi derinlemesine nemlendirir, ciltte tahriş ve inflamasyon oluşumunu önler ve cildi sakinleştirir.  

Aynısefa yağı: Aynısefa çiçeğinden elde edilen yağ, cildi sakinleştirici özelliğinin yanı sıra, cilt hücrelerini yenileyici ve iyileştirici etkiye sahiptir. Bu özellikleri ile çok kuru, hassas cilt tiplerinde herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmadan, iyileşme sağlar.  

Nar Çekirdeği yağı: Nar çekirdeğinden elde edilen yağ, güçlü antioksidan etkisi ile cildi serbest radikallerin yıpratıcı etkisinden korur, çok hassas ve kuru cilt tiplerini sakinleştirici özelliğe sahiptir, cildi derinlemesine nemlendirir, kırışıklık giderici etkinin artmasına destek olur.  

Üzüm Çekirdeği Yağı: Cildi güneşin yıpratıcı etkisinden koruyan E vitamini, cilt yenilenmesinde önemi olan linoleik asit, cildi ultraviyole ışınlarından koruyucu ve antimikrobik özelliğe sahip resveratrol içeren üzüm çekirdeği yağı, güçlü antioksidan etkisi ile cildi sigara, çevre kirliliği, ultraviyole ışınları gibi etkenlerin zararlarından korur.  

Tocopherol: E vitamininin suda çözünen formu olan tocopherol, epidermiste depolanır ve cildi nemlendirir. Cildin pH dengesini bozmadığı için en kuru ve hassas cilt tiplerinde kullanımı uygun olan tocopherol, cildi yumuşatır, besler ve sakinleştirir.  

Hidrolize Soya Proteini: Yapısında karbonhidrattan çok protein bulunan soya proteini, cildi derinlemesine nemlendirir, A,E,C vitaminlerinden zengin içeriği ile cildi besler, güneşin etkisi ile yıpranan cilt dokusunun onarımını sağlar, kırışıklıkların azalmasına ve sarkmış cilt yapısının elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olur. Soya proteini cildin ihtiyacına gore hareket eden bir nemlendiricidir; yağlı bölgelerdeki cilt yağının dengelenmesini sağlarken, kuru bölgeleri derinlemesine nemlendirir. Anti-oksidan özelliği ile cildin erken yaşlanmasını önler.  

Kullanım şekli:

   Ciltte oluşan çizgilenmelerin, kırışıklıkların giderilmesi , elastikiyetinin kazanımı, sağlıklı, genç bir görünüme kavuşulabilmesi için MİHRİ Youth Source Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi, temizlenmiş yüz ve boyun bölgesine, sabah ve akşam hafif masajla uygulanır.

• Paraben içermez.
• Dermatolojik olarak test edilmiştir.
• Glutensizdir.
• Petrokimyasal içermez.
• Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
• Bay ve bayan kullanımına uygundur.