• English
  • Türkçe

Boş

Toplam: 0,00 TL

MİHRİ Dark Defence Koyu Leke Karşıtı Bakım Kremi

 

   Melanin cilde renk kazandıran ve cildi güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından koruma görevine sahiptir pigmenttir. Melanin sentezinin, cildin maruz kaldığı ultraviyole ışınlarına bağlı olarak zaman zaman artması ve azalması normaldir; fakat güneş ışığı, akne izleri, hormonal değişimler ve bazı ilaçların kullanımının etkisi ile melanin pigmentleri yüksek oranda sentezlenerek ciltte kahverengi lekeler meydana gelir.  

   MİHRİ Dark Defence Koyu Leke Karşıtı Bakım Kremi, içeriğindeki aktiflerin üretiminde kullanılan özel teknoloji sayesinde, melanin sentezinin dengelenmesi ile lekelerin zaman içerisinde azalmasına yardımcı olur.  

   Her bir MİHRİ ürünü, Müslüman uzman kadro tarafından, İslam’a uygun olarak, kullanımı yasak olan hiçbir sakıncalı madde ve katkı maddesini içermeden üretilmektedir. MİHRİ ürünlerinin üretiminde kullanılan etken maddeler elde edilirken ya da üretim aşamasında hiçbir şekilde hayvan, hayvandan elde edilen katkı maddeleri, alkol kesinlikle kullanılmamaktadır. MİHRİ ürünleri tamamen bitkisel organik maddeler kullanılarak, çevreye zarar vermeden ve hayvanlar üzerinde test yapılmadan üretilmektedir.  

   MİHRİ Dark Defence Koyu Leke Karşıtı Bakım Kremi’nde kullanılan HPP* teknolojisi sayesinde, ürün içeriğindeki etken maddeler cilt dokusunun derinlerine kadar hızla etki eder, etken maddeler etkilerini hızlı bir şekilde gösterir. Böylelikle içeriğindeki aktif maddelerin sinerjitik etkisi ile kısa sürede cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. MİHRİ Dark Defence Koyu Leke Karşıtı Bakım Kremi, leke giderici, cilt yenileyici ve nemlendirici özelliği ile çok yönlü etkiye sahip bir krem özelliği taşımaktadır.

MİHRİ Dark Defence Koyu Leke Karşıtı Bakım Kremi içeriğindeki etken maddeler: 

DarkoutTM: Caesalpinia spinosa (Tara ağacı) özlerinden elde edilen galaktomannan taşıyıcı matriks yapısı içerisine özel bir yöntemle yerleştirilen, leke giderici, beyazlatıcı etkiye sahip Hypoxis rooperi (Afrika patatesi) bitkisinden elde edilen polifoneller, ciltte kahverengi lekelerin oluşmasına sebep olan melanin sentezinin üretimini baskılar ve kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olur. DarkoutTM, ciltte Kolajen I ve Kolajen III sentezini arttırarak, kırışıklık ve çizgilenmelerin azalmasına yardımcı olur, yenilenen kolajen dokusu ile cilt daha parlak, genç ve sağlıklı bir görünüm kazanır, antioksidan özelliği ile cilt rengini açmaya yönelik bakımların etkinliğini arttırır ve bakım süresini kısaltır.  

Aynısefa yağı: Aynısefa çiçeğinden elde edilen yağ, cildi sakinleştirici özelliğinin yanı sıra, cilt hücrelerini yenileyici ve iyileştirici etkiye sahiptir. Bu özellikleri ile çok kuru, hassas cilt tiplerinde herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmadan, iyileşme sağlar.  

Kayısı yağı: Kayısı ağacının meyvelerine ait çekirdeklerin soğuk preslenmesi ile elde edilen bu yağ, cildin yenilenmesi için gerekli olan A, C ve E vitaminlerinden, aktioksidanlardan ve yağ asitlerinden zengindir. Cilt yenileyici ve besleyici, leke giderici özelliği ile pigmentasyon sentezini azaltıcı etkenin etkinliğini arttırır.  

Limon yağı: Cilt gözeneklerini sıkılaştırıcı etkisinin yanı sıra, sakinleştici, iltihap oluşumunu önleyici , leke giderici özelliği ile limon yağı parlak, sıkı gözeneklere sahip cilt oluşumunun sağlanmasına yardımcı olur ve diğer aktiflerin etkinliklerini arttırır.  

Shea yağı: Karite ağacının fıstıklarının ezilmesi ile elde edilen Shea yağı, Afrika’da binlerce yıldır sağlık ve güzellik için kullanılmaktadır. İçerdiği yağ asitleri ile cildi derinlemesine nemlendirerek kırışıklık oluşmunu önlemeye yardımcı olur, cilde elastikiyet kazandırır, hücre yenileyici etkisi ile parlak, sağlıklı cilt oluşumunun hızla kazanılmasına katkıda bulunur. Shea yağının içerdiği sinamik asit, cildi güneşin zararlı U.V. ışınlarından korur.  

Tocopherol: E vitamininin suda çözünen formu olan tocopherol, epidermiste depolanır ve cildi nemlendirir. Cildin pH dengesini bozmadığı için en kuru ve hassas cilt tiplerinde kullanımı uygun olan tocopherol, cildi yumuşatır, besler ve sakinleştirir.  

Kullanım şekli:

Ciltte oluşan kahverengi lekelerin giderilmesi için özel olarak geliştirilmiş, cilt yenileyici, nemlendirici ve antioksidan özelliğe sahip MİHRİ Dark Defence Koyu Leke Karşıtı Bakım Kremi, cilt sabah ve akşam temizlendikten sonra, göz çevresi hariç, tüm cilde uygulanır. Krem yüz dışında, el ve vücutta oluşan kahverengi lekelerin giderilmesi için kullanıma uygundur. En iyi sonucun elde edilebilmesi için temiz cilde, sabah-akşam uygulanması tavsiye edilir.

• Paraben içermez.
• Dermatolojik olarak test edilmiştir.
• Glutensizdir.
• Petrokimyasal içermez.
• Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
• Bay ve bayan kullanımına uygundur.

(*) High Performance Penetration (Yüksek Performanslı Emilim)