• English
  • Türkçe

Boş

Toplam: 0,00 TL

Hakkımızda

   Helal, Dinimizce yapılması, kullanılması ve yenilip içilmesi serbest bırakılanlar anlamına gelmektedir. İslami kurallar çerçevesinde yaşayan her Müslüman’ın özellikle dikkat etmesi gereken, ısrarla uzak durmak isteyeceği kimi durumlar mevcuttur. Tüketilen gıdalarla ilgili yeterli bilgiye sahip olunsa da vücuda nüfuz eden kimi ‘yasaklı’ maddelerden çoğu zaman kendimizi koruyamıyoruz. Bu durum, ihtiyaçlarımızı karşılayacak, Dinimizce sakınca içermeyen ürünleri kolay temin edemiyor oluşumuzdan kaynaklanmaktadır.

  MİHRİ İstanbul olarak, kozmetik ve kişisel bakım alanında her Müslüman’ın gönül rahatlığı ile kişisel bakımında kullanabileceği, Dinimizce hiçbir sakıncalı madde ve katkı içermeyen, bitkisel bileşimli kozmetik ürünlerini, üreten firma olarak tüketicilerimize hizmet etmekteyiz.

   MİHRİ İstanbul ürünleri, tüm Dünyaca kabul edilen ve Türkiye’nin tek Helal sertifikalandırma yetkisine sahip kuruluşu olan ‘Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği’ ‘GİMDES’ tarafından yapılan denetimler sonucunda HELAL SERTİFİKASI‘na uygun görülmüştür. Ürünlerimiz, GMP (İyi İmalat Uygulamaları) şartları ile HPP teknolojisi (Yüksek Penetrasyon özelliğine sahip üretim teknolojileri) kullanılarak, Müslüman uzman kadro gözetiminde, hijyenik ortamda ve hiçbir sakıncalı maddeyle teması olmadan üretilmektedir. HELAL olmasının yanı sıra insan sağlığına yararlı, tamamen organik bitkisel hammaddeler ile tamamen kendi üretimimizdir. Bu anlamda MİHRİ İstanbul, tam bir Türkiye Markası ve Gururudur.

   Ürünlerimiz, hazırlanırken ya da üretim sürecinin herhangi bir aşamasında, hammaddenin temininde veya bileşenlerinin oluşumunda kesinlikle hiçbir hayvan ve hayvanlardan elde edilen katkı maddesi (domuzdan elde edilen bazı katkı maddeleri vb.) kullanılmadığı gibi, böcek ve böceklerden temin edilen katkı da bulundurmaz. Ayrıca cenin ve ceninden elde edilen kimi katkıları da katiyetle ürünlerimiz içermez. Üretiminin hiçbir aşamasında dinimizce yasak kabul edilen alkol türevlerininde kullanılmadığı ürünlerimizi her Müslüman, kendini vicdanen çok rahat hissederek tüketebilir.

   MİHRİ İstanbul markasının arkasında; 28 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve Türkiye kimya sektöründe öncü konuma ulaşmış, DEREN KİMYA AŞ vardır. DEREN KİMYA AŞ, güçlü teknolojik altyapısı, bilgi birikimi ve tecrübesiyle MİHRİ İstanbul’un en önemli güvencesidir.

   Kozmetik ve kişisel bakım ihtiyaçlarının karşılanmasında, dini inanış ve yaşantısına da cevap verebilen ürünler bulamayan tüketicimize, MİHRİ İstanbul olarak HELAL GARANTİ verebildiğimiz için mutluyuz.